top_left top Latvian Russian top_right
01_start_img
top1
left
GALVENĀ
sp
Mūsu jaunumi
Tirgus jaunumi
Speciālista padomi
Derīgi zināt
Tas ir interesanti
sp
- m/s - m/s - m/s
.. .. ..

left1

Kādus griestus izvēlēties - piekaramos vai nostiepjamos?

Uz šo brīdi eksistē liels daudzums dažādu griestu apdares tehnoloģiju, no tādām vienkāršām, kā krāsošana vai līmēšana ar tapetēm, līdz sarežģītākām, par kurām ir vērts parunāt sīkāk. Arvien biežāk pasūtītāji dod priekšroku tādiem "sarežģītiem" risinājumiem kā nostiepjamie un piekaramie griesti. Mēģināsim tikt skaidrībā, kādas ir šo tehnoloģiju īpatnības un kam dot priekšroku. Sākumā īsumā pastāstīsim par to, ko nozīmē nostiepjamie un ko piekaramie griesti.

Nostiepjamos griestus gatavo no speciālas PVH plēves, kura stiprinās uz apmallīstes, kas ir izgatavota no PVH-profila vai alumīnija. Griestus no vinila plēves pa visu perimetru uzkarsē, kā rezultātā tie pieņem līdzena novilkta audekla izskatu . Tāpat eksistē arī griestu audekls uz auduma pamata, kas stiprinās bez sakarsēšanas. Nostiepjamie griesti parasti sastāv no vesela audekla gabala, vai, ja telpas laukums ir liels, no vairākiem, savā starpā noteiktā veidā sastiprinātiem gabaliem.

Piekaramo griestu pamatā ir karkasa konstrukcija, uz kuras stiprinās atsevišķi moduļi. Atkarībā no tā, kāda tipa moduļi tiek izmantoti, izšķir piekaramo griestu dažādus veidus: vienlaidu (ģipš-kartona), latiņas (no latiņu paneļiem), šūnu (restoti moduļi) un flīzes (flīžu moduļi no ģipša vai minerālšķiedras).

Izvēloties starp nostiepjamiem un piekaramiem griestiem, pirmkārt, jāņem vērā telpas raksturs. Tā nostiepjamie griesti ir vairāk piemēroti elitāru interjeru apdarei. Pie tam tos nedrīkst izmantot ārpus telpas, tā kā pie zemām temperatūrām griestu audekls top trausls, zaudē savas elastīgās īpašības. Toties ārējai izmantošanai ļoti piemēroti ir daži piekaramo griestu veidi, kuriem piemīt teicama mitrumizturība un aukstumizturība.

Piekaramie vai nostiepjamie griesti

Tāpat nav vēlams izmantot nostiepjamās sistēmas telpās, kur var rasties nepieciešamība piekļt pie starpgriestu telpas. Tādās vietās daudz ērtāk uzstādīt piekaramās konstrukcijas, kuras viegli var izjaukt.

Visumā, ja nostiepjamie griesti ir vairāk piemēroti dzīvojamo telpu apdarei, tad piekaramos ir lietderīgāk izmantot dažādu lielu sabiedrisko ēku telpu un ofisu risinājumiem. Ja salīdzināt abas tehnoloģijas pēc cenu līmeņa, tad redzams, ka nostiepjamās sistēmas ir dārgāks variants. Kaut arī daži piekaramo griestu konstrukciju veidi, piemēram, kā latiņas, ir pilnā mērā līdzvērtīgi cenas ziņā.

Pēc dizaina risinājumu bagātības, protams, ka vinnē nostiepjamie griesti. Pieejams ne tikai liels krāsu daudzums, bet arī dažādi faktūru risinājumi - glancēti, matēti, "satīna", "marmora", "metāla", puscaurspīdīgs griestu audums (ļauj novietot apgaismes sistēmu aiz audekla, kas rada spīdošu griestu efektu). Pie tam, var izveidot līdzenas un asimetriskas plaknes, līmeņu pārejas, arkas, viļņus un izliekumus, kupolveida un daudzslīpju formas.

Piekaramie vai nostiepjamie griesti

Piekaramie griesti paredz mazāku variantu daudzveidību, tomēr neizslēdz interesantus ekskluzīvus risinājumus. Tā, piemēram, latiņu griesti, ir pārstāvēti ar dažāda veida faktūru virsmām - matēti, glancēti, ”metāliski”, spoguļveida, faktūru (kā koka) un krāsaini. Ar latiņu palīdzību var sastādīt ģeometrisku attēlu vai izveidot daudzlīmeņu griestus. Tas tiek panākts ar dažāda biezuma, krāsu, kā arī raksta virziena paneļu kombināciju.

Piekaramo konstrukciju neabšaubāms pluss ir montāžas vieglums. Ja ir vēlēšanās ar to tiks galā pat neprofesionālis. Bet kvalitatīvi uzstādīt nostiepjamos griestus, varēs izdarīt tikai augsti kvalificēti speciālisti.

Tādā veidā mēs redzam, ka abas aplūkotās tehnoloģijas, uz šo brīdi, ir visērtākās un visefektīvākās griestu platības apdares veidi. Gan piekaramajām, gan nostiepjamajām konstrukcijām ir savi plusi un mīnusi, tādēļ ir noteiktas priekšrocības to izmantošanā, atkarībā no telpas, materiālajām iespējām un dizainera ideju rakstura.

right1
PARTNERI _dot_right

_spicer

www.strabag.comwww.zmni.lv

_spicer


www.norvik.lv
Image
 Image
 

right
down1
down_left
par mums    |    pakalpojumi    |    mūsu projekti    |    hidroizolācija    |    kontakti    |    apsaimniekošana
down_middle Brūvers Pluss SIA

Firsa Sadovņikova iela 39
Rīga LV-1003
Latvija
down_right
down2
copyrightBrūvers Pluss 2007 - 2013    
down3


www.BBES.lv - Business Banner Exchange System