top_left top Latvian Russian top_right
01_start_img
top1
left
GALVENĀ
sp
Mūsu jaunumi
Tirgus jaunumi
Speciālista padomi
Derīgi zināt
Tas ir interesanti
sp
- m/s - m/s - m/s
.. .. ..

left1

pareizi krāsot metālu?

Vēl pavisam nesen, pati ideja krāsot metāliskas virsmas ar ūdens-dispersijas krāsas palīdzību likās utopija. Viens no visizplatītākajiem metāliem – dzelzs, ļoti ātri oksidējas ūdens klātbūtnē, bet te - ūdens-dispersijas krāsa. Parastās ūdens-dispersijas krāsas, protams, ka nav piemērotas tādam mērķim. Šajā gadījumā ir nepieciešami specializētie materiāli, kuri izveido blīvu aizsargpārklājumu, kuriem piemīt pretkorozijas īpašības un ir laba metāla adgēzija. Visus šos uzdevumus nespēja uzreiz atrisināt.

Pašlaik Eiropā ūdens-dispersijas krāsas sāk lietot tādās sarežģītās nozarēs, kā automobīļu un kuģu būvniecība. Mēs pagaidām neiesim tik tālu, bet gan aplūkosim metālisko virsmu krāsošanas iespējas celtniecībā. Sāksim ar vissarežģītāko -jumta segumu.

Metāliskus jumta segumus pēc pielietojamā materiāla var iedalīt trīs grupās:

* Pirmā - no melnās dzelzs.

* Otrā - no apcinkotās dzelzs.

* Trešā - no krāsainajiem metāliem: alumīnija, tā sakausējumu, vara utt.

Trešā grupa, tās augsto izmaksu dēļ, ir sastopama ļoti reti, tādēļ to aplūkot nav vērts. Pirmā un otrā - daudz pieejamākas un izplatītākas, kaut arī manāmi dārgākas nekā šīferis. Ar melno dzelzi viss ir skaidrs, tas ir obligāti jākrāso. Parasti šiem mērķiem Krievijā pēc ieraduma pielieto eļļu un alkīda krāsas. Tie, kas mīl bieži krāsot, var to darīt arī turpmāk. "Sliņķiem" var ieteikt akrilu ūdens-dispersijas emaljas jumtam ar pretkorozijas efektu. Tāds segums izmaksās Jums mazliet dārgāk, nekā eļļas vai alkīda krāsa, bet kalpos daudz ilgāk. Bez tam akrila segumam ir ilgāks mūžs atmosfēras nosacījumos, tas vēl ir arī apveltīts ar augstu un nemainīgu pretnovecošanas elastību. Gadījumā ar metāliem, tas ir ļoti svarīgi, jo tiem ir lieli lineāri paplašinājumi temperatūru svārstību dēļ. Eļļas un alkīda krāsu elastība ir mazāka nekā akrila, un tie vēl arī zaudē to novecošanas procesā. Kā rezultātā, šis krāsu tips vienkārši sāk atslāņoties no metāla virsmas.

Cinkotā jumta krāsošanas operācija ir neviennozīmīga. Cinka kārta labi aizsargās dzelzi uz 10-15 gadiem. Pēc šī termiņa notecējuma, krāsot vajag obligāti. Taču, arī jaunu cinkotu jumtu ir labāk nokrāsot. Tas pagarinās tā mūžu un piešķirs patīkamāku ārējo izskatu. Cinkotam dzelzim ir pasīvāka virsma, nekā melnjam. Tamdēļ šajā gadījumā ir nepieciešams specializēts materiāls ar vēl lielāku adgēziju un elastību, nekā gadījumā ar melno dzelzi. Eļļas un alkīda krāsas vispār nav piemērotas šim uzdevumam. Uz cinkotā jumta tās kalpos ne ilgāk kā vienu sezonu, bet specializētā akrila emalja priecēs Jūs garus gadus.

Ja dzelzs lapu noteiktā veidā nogofrēt, bet pēc tam nokrāsot ar pretkorozijas akrila emalju, tad Jūs saņemsiet metāla daikstiņu analogu, tikai vairākas reizes lētāk. Viena firma jau ir izmantojusi mūsu rekomendācijas un ar panākumiem pārdod krāsotas cinkotas gofrolistes, veidojot konkurenci importa analogiem. Patiesību sakot, radot ūdens-dispersijas krāsas metāliem, mēs paši negaidījām cik plašs izrādīsies to pielietošanas iespēju spektrs. Piemēram, tās izrādījās vienkārši neaizstājamas, krāsojot dažādus sprādzienu un ugunsnedrošus objektus. Visas krāsas uz šķīdinātājiem labi deg, bet tvaiki vēl ir arī sprādziennedroši. Kad krāso parastu objektu - tā ir pusbēda, bet ja naftas vai gāzas krātuves, tad šeit jau joku maz. Mazākā dzirkstele, nerunājot jau par izsmēķi, un nelaime ar krāsotāju brigādi un objektu ir klāt.

Ūdens-dispersijas materiāli ir absolūti droši šajā ziņā. Ir veiksmīga pieredze dažādu metāla konstrukciju un būvju krāsošanā: angāri, garāžas, žogi, vārti, pat kravas automobiļi un dzelzceļa vagoni. Neliels rūsas daudzums šeit nav traucēklis. Pretkorozijas piedevas ne tikai nepieļaus rūsas tālāko izplatīšanos, bet arī pārveidos jau izveidojušos. Ja metāla virsma ir vairāk norūsējusi, tad var pielietot specializēto pretkorozijas akrila grunti ar rūsas pārveidotāju, pēc tam veikt krāsošanu. Un tas viss ātri, bez smaržas un ar maksimālām ērtībām darbā. Tā kā tad, kad Jums vajag nokrāsot metālisku virsmu, nesteidzieties uzģērbt gāzmasku vai vates-marles apsēju, darbā ar akrila ūdens-dispersijas materiāliem Jums tas nebūs vajadzīgs.

right1
PARTNERI _dot_right

_spicer

www.strabag.comwww.zmni.lv

_spicer


www.norvik.lv
Image
 Image
 

right
down1
down_left
par mums    |    pakalpojumi    |    mūsu projekti    |    hidroizolācija    |    kontakti    |    apsaimniekošana
down_middle Brūvers Pluss SIA

Firsa Sadovņikova iela 39
Rīga LV-1003
Latvija
down_right
down2
copyrightBrūvers Pluss 2007 - 2013    
down3


www.BBES.lv - Business Banner Exchange System