top_left top Latvian Russian top_right
01_start_img
top1
left
GALVENĀ
sp
Mūsu jaunumi
Tirgus jaunumi
Speciālista padomi
Derīgi zināt
Tas ir interesanti
sp
- m/s - m/s - m/s
.. .. ..

left1

Fundamenta izgatavošana

Ēkas fundaments – tas ir tās pamats, kas uzņem uz sevi augstāk guļošo konstrukciju slodzi. Tieši no fundamenta ir atkarīgas uzslietās būves izturība un kalpošans ilgums, tieši tas samazina līdz minimuma iegrimes un postījuma risku.

Tā vai cita fundamenta veida izgatavošanas izvēlei, jābūt apdomātai un jābāzējas uz nākamās būvniecības vietas ģeoloģisku izlūkošanu. Jo kļūda fundamenta izvēles jautājumā var ar laiku apgriezties ar sienas šķersojošām plaisām, noslīdējošām durvīm un nelīdzenu grīdu. Pāļu (stabu) fundaments vispirms ir pievilcīgs ar materiālu ekonomiju, bet uz neizturīgām augsnēm pie smagām konstrukcijām to pielietojums ir galēji ierobežots, pie tam vēl arī cokola uzstādīšana tādā gadījumā ir problemātiska. Savu nosaukumu šis fundamenta veids ir ņēmis no betona vai dzelzsbetonu pāļiem, kurus novieto zem visiem leņķiem un sienu savienojumiem. Pāļu nostiprināšanas dziļums variējas atkarībā no grunts sasalšanas dziļuma, bet pāļu šķēlums - no slodzes.

Lenšu fundaments var tikt uzstādīts gan zem smagām, gan zem vieglām konstrukcijām. Par spīti šķietamajai tehnoloģijas vienkāršībai, tas tomēr prasa nemazums līdzekļu un laika patēriņu. Zem nesēja sienu perimetra tiek izrakta tranšeja, kuras dziļums ir atkarīgs no augsnes sasalšanas dziļuma. Uz tranšejas bedres uzber vairākas kārtas smilšu, kuras pēc tam noblietē, pēc tam uzlej cementa-smilšu šķīdumu. Fundamentu ceļ no betona, vai arī kas ir lētāk no putubetona.

Vienlaidu fundaments - tā ir dzelzsbetona plātne zem visa ēkas laukuma. Vienlaidu fundamenta uzstādīšana ir racionāla, tad kad augsne ir neviendabīga, bet slodze ko rada veidojamā konstrukcija ir nozīmīga. Pie tam vēl, vienota betona plātne sekmē brīnišķīgu aizsardzību no grunts ūdeņiem. Dotā fundamenta veida negatīvais moments - tā dārdzībā.

Vienlaidu fundamenta paveids ir bloku fundaments, kad vienotas betona plātnes vietā, fundaments sastāv no dažiem atsevišķiem blokiem. Pie acīmredzamiem plusiem - mazākas izmaksas un uzstādīšanas vienkāršība, šis veids ir apveltīts arī ar mīnusiem - ir iespējama viena vai dažu bloku nosēšanās.

Tādējādi, izvēloties fundamenta veidu Jūsu nākotnes mājas uzstādīšanai, Jums vajag ņemt vērā daudzus faktorus, kā piemēram: uzslienamās konstrukcijas tips, augsnes rādītāji, konkrēti, tādi, kā tās izturība un plasticitāte, sasalšanas dziļums, grunts ūdeņu ieguluma dziļums un daudzus citus. Pilnīgi acīmredzami, ka patstāvīgi tikt galā ar vajadzīgo izvēli nezinošam cilvēkam ir ļoti grūti, tādēļ labāk uzreiz griezties pēc speciālistu pakalpojumiem, kuru palīdzība atpestīs no daudzām problēmām nākotnē. Fundamenta izmaksas nereti sasniedz gandrīz vai vienu piekto no visas celtnes vērtības, tomēr ekonomēt uz savas nākotnes mājas pamata nevajag.

right1
PARTNERI _dot_right

_spicer

www.strabag.comwww.zmni.lv

_spicer


www.norvik.lv
Image
 Image
 

right
down1
down_left
par mums    |    pakalpojumi    |    mūsu projekti    |    hidroizolācija    |    kontakti    |    apsaimniekošana
down_middle Brūvers Pluss SIA

Firsa Sadovņikova iela 39
Rīga LV-1003
Latvija
down_right
down2
copyrightBrūvers Pluss 2007 - 2013    
down3


www.BBES.lv - Business Banner Exchange System