top_left top Latvian Russian top_right
01_start_img
top1
left
GALVENĀ
sp
Mūsu jaunumi
Tirgus jaunumi
Speciālista padomi
Derīgi zināt
Tas ir interesanti
sp
- m/s - m/s - m/s
.. .. ..

left1

No gadsimtu dziļumiem (vai no kurienes pie mums atnāca mākslīgais akmens)

Visdažādāko telpu interjeros - sākot no dzīvokļiem un ārpilsētas mājām, beidzot ar restorāniem un bāriem, lielu popularitāti iegūst mākslīgais akmens. Tā īpašības palīdz iemiesot dzīvē jebkuras dizaineru fantāzijas. Dekoratīvie apdares materiāli, kas imitē marmoru, granītu vai rupju neapstrādātu akmeni, izdaiļo fasādes un daudzu mūsdienu māju un dzīvokļu interjerus. Dabiskais akmens arvien vairāk noiet uz otrajā plānā, tā kā mākslīgais, gan pēc ārējām pazīmēm, gan pēc taustes, ne ar ko nepiekāpjas savam pirmparaugam. Toties pēc cenas tas itin bieži ir daudz pieejamāks, kā arī gleznotāja fantāzija, izmantojot mākslīgo akmeni, ne ar ko nav ierobežota.

Ir nepareizs uzskats, ko mākslīgā akmens vēsture sastāda tikai dažas desmitgades. Ar savu rašanos tas ir pateicību parādā dabiskā akmens gadsimtu ilgajam pielietojumam, būvējot dažāda veida celtnes. Cilvēki jau no seniem laikiem ir centušies atdarināt dabīgo akmeni mākslīgā veidā. Mākslīgās saistvielas (tādas kā ģipsis un kaļķis) sāka gatavot Ēģiptē, Ķīnā un Indijā vairāk nekā pirms 3 tūkstošiem gadu pirms mūsu ēras. Tos gatavoja, apstrādājot izejvielas ar mērenu termiskās apstrādāšanas metodes palīdzību. Mākslīgā akmens rašanās ir nesaraujami saistīta ar betona rašanos. Senajā Ēģiptē jau bija zināms tāda šķīduma noslēpums. Kā apstiprinājums ir betona izmantošanas atklāšana Tebese kapenēs, kuras ir datējamas ar 1950. gadu pirms m.ē. Betons tika izmantots pie Ēģiptes labirinta un Nima piramīdas monolītas velves galeriju būvniecības dažus gadu tūkstošus atpakaļ. Vēlāk tas tika pilnveidots romiešiem un tika plaši izmantots celtņu būvniecībā. Tieši pateicoties tam, līdz mūsu dienām ir saglabājušies lieliskie antīka laika arhitektūras pieminekļi. 2. gadsimts līdz mūsu ērai tiek uzskatīts par visaugstāko betona uzplaukuma gadsimtu Romiešu Impērijā.

Blakus ēģiptiešiem un romiešiem, izveidot mākslīgos celtniecības materiālus centās arī Ķīnā un Indijā. Tā, daļa Lielās Ķīnas sienas (3 gadsimts pirms mūsu ēras) tika uzstādīta ar betona palīdzību.

Krievijā jautājums par mākslīgā akmens pielietošanu radās ceļot jauno ziemeļu galvaspilsētu. Bet tas vēl nenozīmē, ka agrākajā arhitektūrā šo materiālu neizmantoja. Ceļot savas ēkas vēl tālajā XI gadsimtā, senkrievu meistari izmantoja mākslīgo materiālu palīdzību. XVIII gadsimtā Pēteris I, būdams progresīvs cars, un brīnišķīgi saprotot visas dotā apdares un ēku apmetuma veida priekšrocības, interesējās par dažādām dabiskā akmens imitācijām - marmoru, granītu, labradorītu un citiem apdares akmeņiem.

20 gadsimta sākumā tika pamanīta viena no pašām svarīgākajām betona īpašībām - precīzi atdarināt virsmas faktūru uz kuras tā sacietē. Tieši šo īpatnību arī sāka izmantot, ražojot mūsdienu mākslīgo akmeņu veidus. Tam tiem izgatavota vajadzīgā izmēra forma, kuras iekšējā virsma kopē jebkura dabiskā akmens īpatnības. Un par pašu pirmo mākslīgā akmens veidu, izmantojamo celtniecībā, kļuva lietais akmens.

Rietumos, dekoratīvais akmens, uz portlandcementa bāzes parādījās 20-30 gadus atpakaļ. Mode pagriezās ar seju pie viduslaiku pilīm, kur viscaur interjerā ir akmens. Interese par sienām no bruģakmeņiem, neapstrādātiem akmens blokiem, laukakmeņiem un blāķiem sāka augt, cilvēki arvien biežāk centās pievienot šos elementus savā interjerā. Bija nepieciešams materiāls, kas būtu spējīgs apmierināt pasūtītāju prasības. Tad arī iestājās mākslīga akmens laiks.

Pašlaik eksistē vairāki desmiti mākslīga akmens veidu, kas ir atšķirīgi pēc krāsas un faktūras. Visa šī daudzveidība kļuva par simtu paaudžu radīšanas augli, no antīkā cilvēka, kas pirmoreiz jauca šķīdumu no māla, līdz mūsdienu kvalitātes uzlabošanai un arvien jaunu mākslīgā akmens veidu izstrādāšanu. Ikmēnesi tirgū parādās jaunas konfigurācijas, kuru kvalitāte ar katru reizi pieaug. Piemeklēt atslēgu savam nākamajam interjeram ar mākslīga akmens palīdzību nav nekādu problēmas. Galvenais - Jūsu vēlme un fantāzija.

right1
PARTNERI _dot_right

_spicer

www.strabag.comwww.zmni.lv

_spicer


www.norvik.lv
Image
 Image
 

right
down1
down_left
par mums    |    pakalpojumi    |    mūsu projekti    |    hidroizolācija    |    kontakti    |    apsaimniekošana
down_middle Brūvers Pluss SIA

Firsa Sadovņikova iela 39
Rīga LV-1003
Latvija
down_right
down2
copyrightBrūvers Pluss 2007 - 2013    
down3


www.BBES.lv - Business Banner Exchange System