top_left top Latvian Russian top_right
01_start_img
top1
left
GALVENĀ
sp
Mūsu jaunumi
Tirgus jaunumi
Speciālista padomi
Derīgi zināt
Tas ir interesanti
sp
- m/s - m/s - m/s
.. .. ..

left1

Par keramisko dakstiņu

Keramiskais dakstiņš ir vecākais jumta segums. Bez tam, tas ir absolūti dabisks, ekoloģiski tīrs jumta seguma materiāls, kam ir svarīga vērtība mūsu laikos. Pašlaik keramiskais dakstiņš arvien vairāk atgūst savu popularitāti, kas bija nepelnīti zaudēta, ar jauno, lētāko un mūsdienu jumta segumu materiālu rašanos.

Ķeramisko dakstiņu šodien ražo praktiski tāpat, kā agrāk. Mainās un pilnveidojas tikai aprīkojums, bet ražošanas princips ir praktiski nemainīgs: no podniecības māla ar speciālām piedevām (pirmkārt, pie tām attiecas plastifikatori) formē suķes, kuras pēc tam kaltē un apdedzinā speciālās krāsnīs pie augstas temperatūras (virs 1000 °C). Pie tam ir ļoti svarīga māla kvalitāte, no kura tiek gatavots dakstiņš, jo lielāks suķu blīvums, jo mazāk tajās ir iekšējo poru un tukšumu, jo augstāka tās ūdensnecaurlaidība un augstumizturība.

Keramiskā dakstiņa dabiskā krāsa pēc apdedzes ir piesātināti sarkanbrūna vai tā saucamā dabiskā krāsa, kura veidojas uz pateicotie dzelzs oksīda klātbūtnei mālā. Ar laiku tāds dakstiņš apklājas ar patinu un kļūst tumšāks. Bet visa mālu dakstiņu krāsu un nokrāsu daudzveidība, kura ir šodienas tirgū, tiek sasniegta uz angobēšanas procesa rēķina. Tas ir speciāla šķīduma angobas uzklāšana uz dakstiņa sagataves virsmas. Angob - tas ir pulverveida māla, kuram ir pievienotas dažādas minerālvielas, kas pie apdedzes dod atbilstošu krāsu un nokrāsu, sajaukums ar ūdeni. Angobēts dakstiņš nemaina savu krāsu laika gaitā. Cits dakstiņa seguma variants ir glazūra. Tā ir stiklveida masa, kuru uzklāj uz dakstiņa sagataves virsmas pirms apdedzes. Pie augstām temperatūrām glazūra sacietē, izveidojot aizsargkārtu pa visu dakstiņa virsmu.

Vajag atzīmēt, ka keramiskajam dakstiņam ir divkārša atslēga (grope) gan pa vertikāli, gan horizontāli (gropju dakstiņa modeļi). Tas nodrošina augstu jumta seguma hermētiskumu un uzticamu aizsardzību no atmosfēras nokrišņu iekļūšanas jumta zemdakstiņu telpā (piemēram, lietus vai sniega nokļūšana pie stipra vēja). Šis fakts ir ļoti svarīgs bargā Krievijas klimata nosacījumos.

Savu īpatnību spēkā, kā sīkgabalu jumta segumu materiāls, un pateicoties nelielai dakstiņu pārvietošanās rezervei attiecībā vienai pret otru, savienojuma (atslēgas) rajonā, dakstiņu jumta segums ir spējīgs nepārkāpjot jumta segumu, uztvert atšķirīgas deformācijas, kas ir saistītas ar mājas nosēšanos, ar vēja slodzi un rindu citu cēloņu.

Nemazsvarīgi ir tas, ka jumta segums no keramiska dakstiņa neprasa apkopi, bet remonts tam nebūs vajadzīgs ļoti ilgstošu laiku, tā kā tā vidējais kalpošanas termiņš sastāda vairāk kā simt gadus. Bet tas ir apmēram vienāds ar vidējo ārpilsētas mājas vai kotedžas kalpošanas ilgumu. Bez tam, dakstiņš, pateicoties dabas dāvātām īpašību, ir apveltīts ar augstu trokšņa izolācijas un siltuma inerci. Jūs varat būt pārliecināti par to, ka zem tāda jumta seguma Jūs netraucēs lietus vai krusas troksnis. Karstās vasaras dienās tas saglabās mājā patīkamo dzestrumu, bet ziemā - siltumu. Jumta segums, kas ir segts ar kvalitatīvu keramisko dakstiņu, izskatās skaisti un smalki. Tas ir apveltīts ar teicamiem aizsardzības raksturojumiem, tas padara mājas jumta segumu par patiešām uzticamu. Bez tam, keramiskais dakstiņš nedeg, neuzkrāj statistisko elektrību un neizdala kaitīgas vielas.

Pašu nozīmīgāko ieguldījumu keramiskā dakstiņa ražošanas tehnoloģijas izstrādāšanā ienesa vācu meistari. Vācijā uz šo jumta segumu materiālu pienākas aptuveni 70% jumta segumu tirgus.

right1
PARTNERI _dot_right

_spicer

www.strabag.comwww.zmni.lv

_spicer


www.norvik.lv
Image
 Image
 

right
down1
down_left
par mums    |    pakalpojumi    |    mūsu projekti    |    hidroizolācija    |    kontakti    |    apsaimniekošana
down_middle Brūvers Pluss SIA

Firsa Sadovņikova iela 39
Rīga LV-1003
Latvija
down_right
down2
copyrightBrūvers Pluss 2007 - 2013    
down3


www.BBES.lv - Business Banner Exchange System